ZBR104A RFoG ONU xPON

ZBR104A RFoG ONU xPON

Kort beskrivelse:


Produktdetaljer

Produktetiketter

SPISE 

■ xPON Pass Through

■ AGC-funktion

■ Brug af burst-tilstand

■ Understøtter DOCSIS 3.0 eller 3.1

■ LED-indikatorer til tændt, valgfri tænding og retur-tx

■ -20dB testport

■ 12VDC strømadapter

■ Følger SCTE 174-standarder

Ansøgninger

■ CATV, HFC-netværk

■ RF over glas

Beskrivelse

PL10-4A kompakt optisk node er den ideelle platform til brug i FTTH- og FTTB-netværk, der leverer opstrøms og nedstrøms DOCSIS, tale-, video- og højhastighedsdatatjeneste over FTTX-applikationer. PL10-4A har automatisk forstærkningskontrol og burst-tilstandsfunktion, kompatibel med et RF over Glass (RFoG) kommunikationsnetværk. Aktiveret xPON-funktion, PL10-4A er designet til EPON / GPON-netværk til at bruge CATV-tjeneste eller RFoG-netværk til at bruge EPON / GPON-transmissionstjeneste.

Specifikation

Fremad

Parameter

Enhed

Værdi

Tilstand

Optisk bølgelængde

nm

1540 ~ 1560

CWDM tilgængelig

PON Pass bølgelængde

nm

1280 ~ 1500

PON Pass Port Tab

dB

1

PON Optisk isolering

dB

> 30

Monitor spænding

V / mW

1

λ = 1550 nm

Optisk indgangseffekt

dBm

-6 ~ + 2

AGC rækkevidde

* Frekvensområde

MHz

54 ~ 1002/1218

* 42 / 54,65 / 86,85 / 105MHz tilgængelig

Flathed

dB

± 0,75

*Hældning

dB

5 ± 1

3 ± 1 tilgængelig

Tab for outputretur

dB

≥16

Tab af optisk outputretur

dB

> 45

* Outputniveau

dBmV

18 ± 2

36 ± 2

1. (Pin = -1dBm, 4% OMI / ch, 79ch NTSC, Digital ch over 550MHz
ved -6dB offset)

2. (Pin = -1dBm, 4% OMI / lm, 42ch CENELEC)

dBmV

78 ± 2

96 ± 2

* C / N

dB

51

* CTB

dB

≤-65

* CSO

dB

≤-60

Ækvivalent støjinput

pA / Hz

<7

Retursti

Parameter

Enhed

Værdi

Tilstand

Bølgelængde

nm

1600 ~ 1620

CWDM tilgængelig

Optisk udgangseffekt

mW

1 ~ 3

2 mW (3dBm) typisk

* RF-indgangsniveau

dBmV

20 ~ 40

Typisk

dBmV

80 ~ 100

Flathed

dBm

± 0,75

Input Retur Tab

dB

≥16

Tab af optisk outputretur

dB

> 45

* Optisk laser tænder niveau

dBmV

15

Kundens anmodning tilgængelig

dBmV

75

* Optisk laser slukker niveau

dBmV

-4

Kundens anmodning tilgængelig

dBmV

56

Laser stigningstid

Frk

≤1,3

Laser Fall Time

Frk

≤1,6

Andre

Parameter

Enhed

Værdi

Tilstand

Spænding

V / DC

12

100 ~ 230V strømforsyningsadapter

Strømforbrug

W

<5,5 W

Inkluderet strømforsyningsadapter

Driftstemperatur

-20 ~ 55

Fugtighed 5 ~ 95%, ikke kondenserende

Optisk stik

/

SC / APC

Kundens anmodning tilgængelig

RF-stik

/

F

Dimensioner

mm

172 * 103 * 41

Vægt

Kg

0,4

 

Konturer Tegning

sd

Ingen.

Beskrivelse

1

Input Optical Power Test Port: for at teste og verificere optisk inputeffekt: 1V / mW

2

Indgangsindikator for optisk strøm: Når inputeffekten er inden for området, lyser indikatoren grønt

3

Tænd / sluk-indikator

4

Retur-senderens strømindikator: TÆNDING fungerer.

5

Monteringshul

6

Optisk IN / OUT-port: Indsætter optisk signalkabel med SC / APC-stik

7

xPON Port: 1310 / 1490nm PON Pass gennem til PON ONU

8

RF testport: Fremad output niveau test med -20dB

9

Power IN / RF OUT-port: DC-strøm tilføres enten via Power-porten eller RF-porten

10

Power IN-port: + 12 ~ 15V DC-indgang

11

Jordforbinde

Ekstern strømadapter

ht (2) ht (1) * Europa, USA, britiske og andre standardledninger er tilgængelige Strømforsyning og lineær strømforsyning er tilgængelig

ordreinformation

ZBR10

-XX

Fwd.Outputniveau

-XX

Lasertype

 og Strøm

-XX

Optisk stik

-XX

LD Wlængde

-XX

Band Dele

-XX

Strømadapter

-XX

1

Kun fremad, ingen AGC, ingen retursti

78

78 dBμV

D1

DFB 1mW

SA

SC / APC

31

1310 nm

34

30/47

00

Ingen

1A

Kun fremad, AGC, ingen retursti

80

80 dBμV

D2

DFB 2mW

SU

SC / UPC

47

1470 nm

45

42/54

01

Nordamerika

2

Dual fiber I / O, ingen AGC, burst-tilstand

85

85 dBμV

D3

DFB 3mW

FA

FC / APC

49

1490 nm

57

55/70

02

Europa

2A

Dual fiber I / O, AGC, burst-tilstand

95

95 dBμV

I1

Isoleret DFB 1mW

FU

FC / UPC

51

1510 nm

68

65/85

03

Kina

3

Enkelt fiber I / O, ingen AGC, burst-tilstand

I2

Isoleret DFB 2mW

53

1530 nm

81

85/105

04

Israel

3A

Enkelt fiber I / O, AGC, burst-tilstand

I3

Isoleret DFB 3mW

55

1550 nm

88

85/108

05

Japan

4

Én fiber-I / O, en 2. fiber til xPON-port, NO AGC, burst-tilstand

57

1570 nm

06

UK

4A

Én fiber I / O, en 2. fiber til xPON-port, AGC, burst-tilstand

59

1590 nm

61

1610 nm


  • Tidligere:
  • Næste:

  • Skriv din besked her og send den til os