Patchkabel

  • ST Single Mode Patch Cord

    ST Single Mode Patch-ledning

    Dette ST Single Mode Patch Cord er et af MT-seriens stik. Seriens hylstre bruger to styrehuller med en diameter på hylsterets endeflade og styrestiften for præcis forbindelse. Derudover kan den behandles til at producere forskellige former for jumpere. Stikkets kompakte design gør det muligt for jumperen at have et stort antal kerner og en lille størrelse. På den anden side kan denne ST Single Mode Patch Cord bruges i vid udstrækning i højdensitetsintegrerede fiberoptiske linjemiljøer ...
  • Single Mode To Multimode Fiber Patch Cord

    Enkelt tilstand til multimode fiber patch patchledning

    Denne single-mode til multimode fiber patch-ledning er specielt designet til at fremstille patch-ledninger fra enheden til det fiberoptiske kabelforbindelse. Dette tykkere beskyttende lag anvendes generelt til forbindelsen mellem den optiske transceiver og klemkassen. Sammenlignet med almindelig ledning på markedet er vores single mode til multimode fiber patch-ledning udstyret med fordelen ved god repeterbarhed, god inter-plug-ydeevne og god temperaturstabilitet. På den anden side realiseres det også ...
  • SC to SC Single Mode Patch Cord

    SC til SC Single Mode Patch Cord

    Denne SC til SC single mode patch-ledning har to styrehuller med en diameter på enden på overfladen og styrestiften for præcis forbindelse. Det er virkelig let at installere, og der er ikke noget specielt behov for vedligeholdelse. Derudover kan den behandles til at producere forskellige former for MPO-jumpere. Udstyret med avanceret proces kan vores SC til SC single-mode patchledning bruges i vid udstrækning i højdensitetsintegrerede fiberoptiske linjemiljøer i ledningsføringsprocessen, hvilket sikrer drift i høj hastighed. O ...
  • SC to LC Single Mode Patch Cord

    SC til LC Single Mode Patch Cord

    Denne SC til LC-single-patch patchledning er tilsluttet det optiske transmissionssystem, som realiserer kommunikationsfunktionen gennem optisk kobling, og der er intet i signalets kodningsformat. Sammenlignet med almindelig ledning på markedet har vores SC til LC-single-patch patchledning fordelene ved at levere ultralav latensdatatransmission og understøtter en ultrabred strømforsyningsspænding. Udstyret med fremragende strømbeskyttelse og automatisk skift understøtter den en ult ...
  • MTRJ to MTRJ Fiber Optic Patch Cord

    MTRJ til MTRJ fiberoptisk patchledning

    Denne MTRJ til MTRJ patchkabel er udstyret med en beskyttende struktur, som realiserer funktionen til at forhindre beskadigelse af det omgivende miljø på den optiske fiber, såsom vand, ild, elektrisk stød osv. Centret er den lystransmitterende glaskerne. I en multimode fiber har kernen en diameter, der omtrent svarer til tykkelsen af ​​et menneskehår. Single-mode fiberkernen har en diameter. Ydersiden af ​​kernen er omgivet af en glaskuvert med et lavere indeks på ...
  • LC to LC Single Mode Fiber Patch Cord

    LC til LC Single Mode Fiber Patch Cord

    Denne LC til LC single mode fiber patch-ledning kan være en ideel facilitet til tilslutning af den optiske fiberfordelingsramme og den optiske informationsstik til kontakten, forbindelsen mellem switchene, forbindelsen mellem switch og computeren og forbindelsen mellem det optiske informationsstik og computeren. Udstyret med høj ydeevne kan vores LC til LC single mode fiber patch-ledning anvendes på ledelsessystemet. På grund af den korrekte størrelse og lette vægt ...
  • LC Single Mode Fiber Optic Patch Cord

    LC Single Mode Fiber Optic Patch Cord

    Denne LC Single Mode Patch Cord er specielt velegnet til patches med høj densitet. Sammenlignet med almindelig ledning på markedet er denne ledning udstyret med et ultra-lille stik, der sparer mere plads i forhold til den normale kabelforbindelse uden at påvirke trækket. Og miniature-stikhalskappen er kortere end den konventionelle LC-stikhalehætte, hvilket sparer mere plads til skabsstyring. På grund af den høje ydeevne har vores LC Single Mode Patch Cord en kortere ...
  • FC Single Mode Patch Cord

    FC Single Mode Patch-ledning

    · Opfylder EIA / TIA 604-2 med keramisk hylster til højhastigheds kablingsnetværk. · Kabeltryk hjælper med at afklare og genkende forskellige kabler. · Zirconia Ceramic Ferrule Optimum IL og RL. · Bøjningsfølsomt fiberkabel viser en god ydelse på modstandsdygtighed. · K = K kartonpakke giver maksimal beskyttelse på dine varer. Specifikation Forbindelse FC til FC-jakke OD 1,6 / 1,8 / 2,0 / 3,0 mm Fibertilstand 9/125 μm Jakkefarve Gul Polering APC til APC-jakke Materiale PVC (OFNR), OFN ...
  • ST to ST OM3 Duplex Patch Cord

    ST til ST OM3 Duplex-patchledning

    · Opfylder EIA / TIA 604-2 med keramisk hylster til højhastigheds kablingsnetværk. · Kabeltryk hjælper med at afklare og genkende forskellige kabler. · Zirconia Ceramic Ferrule Optimum IL og RL. · Bøjningsfølsomt fiberkabel viser en god ydelse på modstandsdygtighed. · K = K kartonpakke giver maksimal beskyttelse på dine varer. Specifikation Forbinder ST til ST-jakke OD 1.2 / 1.6 / 2.0 / 3.0mm Fibertilstand 50 / 125μm OM3-jakke Farve Aqua Polering UPC til UPC-jakke Materiale PVC (OFNR), OFNP, LSZH Indsættelse ...
  • SC to SC OM4 Duplex Patch Cord

    SC til SC OM4 Duplex Patch Cord

    · Opfylder EIA / TIA 604-2 med keramisk hylster til højhastigheds kablingsnetværk. · Kabeltryk hjælper med at afklare og genkende forskellige kabler. · Zirconia Ceramic Ferrule Optimum IL og RL. · Bøjningsfølsomt fiberkabel viser en god ydelse på modstandsdygtighed. · K = K kartonpakke giver maksimal beskyttelse på dine varer. Specifikation Forbindelse SC til SC-jakke OD 1.2 / 1.6 / 2.0 / 3.0mm Fibertilstand 50 / 125μm OM4-jakke Farve Aqua Polering UPC til UPC-jakke Materiale PVC (OFNR), OFNP, LSZH Indsættelse ...
  • MPO To LC Duplex OM3 Duplex Patch Cord

    MPO til LC Duplex OM3 Duplex Patch Cord

    MPO til LC Breakout-kabler er dit bedste valg til højdensitetsfibernetværk. Det er specielt designet til hurtige ethernet-, fiberkanal-, datacenter- og gigabit-ethernet-applikationer. Dette 12 fiberkabel bruges til at forbinde (6) SFP + til et MPO-adapterpanel og MPO-bagagerum. Specifikation Stik A MPO hun (stiftfri) Stik B LC UPC Duplex Fiber Mode OM3 50 / 125μm Bølgelængde 850 / 1310nm 40 / 100G Ethernet Afstand 100m ved 850nm 10G Ethernet Dis ...
  • MTP OM4 Patch Cord

    MTP OM4 patchledning

    50 / 125μm OM4 multimode bøjningsfølsomt fiberoptisk kabel er mindre dæmpning, når det er bøjet eller snoet sammenlignet med traditionelle optiske fiberkabler, og dette vil gøre installationen og vedligeholdelsen af ​​de fiberoptiske kabler mere effektiv. Det kan også spare mere plads til kabler med høj tæthed i datacentre, virksomhedsnetværk, telekommunikationsrum, serverbedrifter, cloudlagernetværk og andre steder, der er behov for fiberkabler. Dette 50/125 OM4 multimode fiberoptiske kabel er ideel til co ...
12 Næste> >> Side 1/2