Effektforstærker med høj output med CWDM (EYDFA)

  • 1550nm Erbium Doped Fiber Amplifier ZOA1550HW

    1550nm Erbium doteret fiberforstærker ZOA1550HW

    ZOA1550HW-serien med høj effekt single mode EDFA er kendetegnet med lav støj, høj linearitet. Indbygget veludført CWDM integreret 1490nm / 1310nm datastrøm fra OLT og ONU til enkeltfibertransmission gennem EDFA, hvilket reducerer antallet af komponenter og forbedrer systemets ydelse og pålidelighed. Det tilbyder en fleksibel, billig løsning til CATV-dækning af store områder af storbyer og mellemstore byer. ZOA1550HW-serien er udstyret med afsluttet APC, AGC, ATC-kontrol, fremragende design til ...