FTTH optisk modtager

  • ZHR1000SD FTTH High Level Optical Receiver

    ZHR1000SD FTTH optisk modtager på højt niveau

    1 Produktbeskrivelse ZHR1000SD FTTH optisk modtager er specielt designet til CATV FTTH-netværk. Dens hovedfunktion er lavt strømforbrug, AGC optisk konstant niveau output, lille volumen og høj pålidelighed. Vedtagelse af aluminiumslegeringsskal med optisk kontrol AGC-kredsløb indbygget, kompakt struktur og ekstern modulær strømforsyning gør installationen og fejlretningen meget praktisk. Det er et ideelt produkt til at opbygge FTTH CATV-netværk. 2. Produktfunktion 1. Vedtager GaAs-modul som RF-forstærker ...
  • FTTH Passive Photoelectric Converter ZHR28PD

    FTTH Passiv fotoelektrisk konverter ZHR28PD

    Funktioner 1.Båndbredde: 45 ~ 1000MHz; 2. når den optiske indgangseffekt er -1 dBm: Analogt signal: den optiske udgangseffekt er 67 dB µV (OMI = 4%); Digitalt signal: den optiske udgangseffekt er 61dBµV, MER> 38dB (EQ er OFF); 3.Når den optiske indgangseffekt er -10dBm: Digital signal: den optiske udgangseffekt er 43dBµV, MER> 30dB (EQ er OFF); det anbefales, at det optiske inputdynamiske område er -10 ~ 0dBm. 4. Dette produkt har en F-type RF-udgangsport, metrisk eller imperial, som er specificeret af ...
  • Passive Optical Receiver

    Passiv optisk modtager

    Specifikation ZHR10P-serien CATV-konverter til digitalt tv, fiber til hjemmet. Denne maskine vedtager det optiske modtagerør med høj følsomhed uden strømforsyning, intet strømforbrug. Det er økonomisk, fleksibel applikationsintegration, anvendelse af fiber til hjemmenetværket. Der er fem slags modelvalg: Funktioner Drift båndbredde: 45-1000MHz; (1) Når den optiske indgangseffekt er - 1 dBm: ① Analogt signal: den optiske udgangseffekt er 68 dBuV (OMI = 4%); Grav ...
  • FTTH Passive Optical Receiver ZHR10B

    FTTH Passiv optisk modtager ZHR10B

    1.Overblik ZHR10B-serien CATV-konverter til digitalt tv, fiber til hjemmet. Jeg hans maskine vedtager det optiske modtagerør med høj følsomhed uden strømforsyning, intet strømforbrug. Når det optiske indgangseffektniveau Pin = -1dBm, Vo = 68dBuV, kan være økonomisk og fleksibelt at anvende integrationen af ​​tre netværk, fiber til hjemmenetværksapplikationen. ZHR10B udseende af emalje, der er to slags optisk foretaget valg. 2. funktioner 1) ingen strøm krævet 2) arbejde båndbredde ...
  • FTTH mini Optical Receiver with WDM

    FTTH mini optisk modtager med WDM

    Beskrivelse ZHR1000PD er en mini indendørs optisk modtager, der er indbygget i WDM, designet til FTTP / FTTH-transmissionsapplikationer. Det leverer fremragende frekvens- og forvrængningsresponser med lav støj, høj RF-output og lavt strømforbrug. Det er en single-mode fiber-pig tailed og fås med forskellige stikindstillinger. Grænseflade Ingen grænseflade Beskrivelse 1 RF OUT RF OUT1 F-stik 2 RF OUT2 valgfri 3 PWR Strømadapterport 4 PON 1490 / 1310mn datainterface SC / PC ...
  • ZHR1000P FTTH Optical Receiver

    ZHR1000P FTTH optisk modtager

    ZHR1000P serie FTTH optisk modtager har høj ydeevne, lavere modtager optisk effekt og lavere omkostninger for CATV operatører, der leverer høj kvalitet og fremragende FTTH netværksløsning. ZHR1000PD specielt design til FTTP / FTTH applikation. Høj ydeevne, lav modtager optisk effekt og lavere omkostninger er FTTH-løsning bedste valg til MSO. WDM integreret til 1550 nm videosignal og 1490 nm / 1310 nm datasignal i en fiber. Refleksion 1490nm / 1310nm til tilslutning af ONT-enhed. De er meget velegnede ...
  • ZHR1000MF FTTH Fiber Optical Receiver

    ZHR1000MF FTTH Fiberoptisk modtager

    Oversigt ZHR1000MF Mini Optisk node har høj ydeevne, god pålidelighed, lavt strømforbrug, lille i volumen og godt for netværket af Fiber To The Node / Fiber To Home (FTTH). Funktioner • Med båndfilter og passerer kun 1550 nm. • Frekvens 40MHz -1002MHz. • Galliumarsenidforstærker brugt med et godt præstationsindeks. • Der er et metrisk system (eller engelsk system) radiofrekvensudgangsport og en DC12V ~ 15V uafhængig jævnstrømsforsyningsport. • Lille aluminiumstøbt beklædning, smuk ...
  • FTTH WDM Fiber Optical Receiver

    FTTH WDM fiberoptisk modtager

      Parametre Optik Funktion CATV Arbejdsbølgelængde nm 1260 ~ 1620 1540 ~ 1563 Pass bølgelængde nm 1310 og 1490 Kanalisolering dB ≥40 1550nm & 1490nm Ansvar A / W ≥0,85 1310nm Modtagende effekt dBm ≥0,9 1550nm & 1490nm + 2 ~ -10 Analog TV (CNR > 45dB) Optisk returtab dB + 2 ~ -20 Digital TV (MER > 29dB) ≥55 Optisk fiberstik SC / APC LC / APC RF-funktion Arbejdsbåndbredde MHz 47-1002 ...
  • ZHR1000M FTTH Fiber Optical Receiver

    ZHR1000M FTTH Fiberoptisk modtager

    Kontur ZHR1000M Mini Optical node er høj i ydeevne, god pålidelighed, lav i strømforbrug lille i volumen og god til netværket af Fiber To The Node / Fiber To Home (FTTH). Funktioner • Frekvens 40MHz -1002MHz. • Galliumarsenidforstærker brugt med et godt præstationsindeks. • Der er et metrisk system (eller engelsk system) radiofrekvensudgangsport og en DC12V ~ 15V uafhængig jævnstrømsforsyningsport. • Lille aluminiumstøbt kabinet, smukt formet, godt til hjemmebrug. • Brug SC / ...
  • ZHR860MF Micro Optical Receiver

    ZHR860MF Micro Optical Receiver

    Application Fiber to the home (FTTH) netværk. Funktion Brug til fiber til hjemmenetværk. Hus i massivt trykstøbt aluminium. Indgangsstik SC / APC og RF-udgang med F hunstik. Med 2-trins LED-indgangseffektindikator. Indgangseffektområde -10 ~ + 3dBm Udgangsniveau 75 ~ 80dBuV. Indbygget AGC-funktion. Forstærker med lav støj lavet i en push-pull-teknologi. Meget lavt strømforbrug < 2,0W. Parametre Ydeevne Enhedsindeks Optisk parameter Drift bølgelængde nm 1550 Indgangseffekt dBm ...
  • FTTH Optical Receiver build-in WDM ZHR860MD

    FTTH optisk modtager indbygget WDM ZHR860MD

    Oversigt ZHR860MD er en optisk modtager med høj ydeevne og høj pålidelighed. Det vedtages optiske detektorer med et bredt dynamisk område, der realiserer automatisk kontrol (AGC) -funktion af RF-udgangsniveauet for optiske strømindgangssignaler i et bredt dynamisk område som -10 ~ -3dBm i kredsløbet. Funktioner Drift båndbredde er 47 ~ 1000MHz. Envejs RF-signaloutput med lav støj, det er økonomisk og praktisk. Den har indikatorer for strømforsyning og optisk strøm. Optisk automatisk forstærkningskontrol (AGC) -funktion. Med PO ...
  • FTTH Micro Optical Receiver ZHR100L

    FTTH Micro Optical Receiver ZHR100L

    1.Overview ZHR100L Mini Optical Node er høj i ydeevne, god pålidelighed, lav i strømforbrug, lille i volumen og god til netværket af Fiber To The Node / Fiber To Home (FTTH). 2.Funktioner 1) 1310nm og 1550nm valgfrit arbejdsvindue 2) Frekvens 40MHz -1002MHz 3) Galliumarsenidforstærker brugt med et godt præstationsindeks. 4) Der er et metrisk system (eller engelsk system) radiofrekvensudgangsport og en DC12V ~ 15V uafhængig DC strømforsyningsport. 5) Lille trykstøbt aluminium ...
12 Næste> >> Side 1/2