Ethernet Media Converter

  • 1000Mbps SFP Media Converter  ZJ-GS03-PF

    1000 Mbps SFP Media Converter ZJ-GS03-PF

    1000Mbps Ethernet RJ45 til SFP Media Converter konverterer 100BASE-FX fiber til 100Base-TX kobbermedier eller omvendt. Giv en nem og økonomisk løsning til at opgradere et kobberbaseret netværk til fiberoptisk for at udvide signalets rækkevidde. Mediekonverter overførselsafstand op til 120 km. Plug-and-play design, let at installere. Det kan bruges som enkeltstående eller monteret i 2U 14 slot medieomformer chassis med central strømforsyning. Funktioner • 1000Mbps Ethernet RJ45 til SFP Media Converter • Halv ...
  • 100Mbps SFP Media Converter  ZJ-1100SFP

    100 Mbps SFP Media Converter ZJ-1100SFP

    100Mbps Ethernet RJ45 til SFP Media Converter konverterer 100BASE-FX fiber til 100Base-TX kobbermedier eller omvendt. Giv en nem og økonomisk løsning til at opgradere et kobberbaseret netværk til fiberoptisk for at udvide signalets rækkevidde. Mediekonverter overførselsafstand op til 120 km. Plug-and-play design, let at installere. Det kan bruges som enkeltstående eller monteret i 2U 14 slot medieomformer chassis med central strømforsyning. Funktioner • 100Mbps Ethernet RJ45 til SFP Media Converter • Halv eller ...
  • 100Mbps Single Fiber Media Converter ZJ-3100AB

    100 Mbps Single Fiber Media Converter ZJ-3100AB

    10 / 100M Fiber Media Converter konverterer 100BASE-FX fiber til 100Base-TX kobbermedier eller omvendt. Giv en nem og økonomisk løsning til at opgradere et kobberbaseret netværk til fiberoptisk for at udvide signalets rækkevidde. Mediekonverter overførselsafstand op til 120 km. Plug-and-play design, let at installere. Det kan bruges som enkeltstående eller monteret i 2U 14 slot medieomformer chassis med central strømforsyning. Funktioner • 1 Port 10 / 100M Media Converter, Single Mode Single Fiber • Halv eller fuld ...
  • 100Mbps Dual Fiber Media Converter  ZJ-1100S-25

    100 Mbps Dual Fiber Media Converter ZJ-1100S-25

    10 / 100M Fiber Media Converter konverterer 100BASE-FX fiber til 100Base-TX kobbermedier eller omvendt. Giv en nem og økonomisk løsning til at opgradere et kobberbaseret netværk til fiberoptisk for at udvide signalets rækkevidde. Mediekonverter overførselsafstand op til 120 km. Plug-and-play design, let at installere. Det kan bruges som enkeltstående eller monteret i 2U 14 slot medieomformer chassis med central strømforsyning. Funktioner • 1 Port 10 / 100M Media Converter, Single Mode Dual Fiber • Halv eller fuld ...
  • 2 Ports Ethernet to Fiber Media Converter ZJ-100102-25

    2 porte Ethernet til Fiber Media Converter ZJ-100102-25

    10 / 100M Fiber Media Converter konverterer 100BASE-FX fiber til 100Base-TX kobbermedier eller omvendt. Giv en nem og økonomisk løsning til at opgradere et kobberbaseret netværk til fiberoptisk for at udvide signalets rækkevidde. Mediekonverter overførselsafstand op til 120 km. Plug-and-play design, let at installere. Det kan bruges som enkeltstående eller monteret i 2U 14 slot medieomformer chassis med central strømforsyning. Specifikation • 10 / 100M 2 Port Ethernet til Fiber Media Converter • Halv eller fuld d ...
  • 1000Mbps Single Fiber Media Converter ZJ-GS03A/B

    1000 Mbps Single Fiber Media Converter ZJ-GS03A / B

    10/100 / 1000M Fiber Media Converter konverterer 1000BASE-FX fiber til 1000Base-TX kobbermedier eller omvendt. Giv en nem og økonomisk løsning til at opgradere et kobberbaseret netværk til fiberoptisk for at udvide signalets rækkevidde. Mediekonverter overførselsafstand op til 120 km. Plug-and-play design, let at installere. Det kan bruges som enkeltstående eller monteret i 2U 14 slot medieomformer chassis med central strømforsyning. Funktioner • 10/100 / 1000M Media Converter, Single Mode Single Fiber • Halv ...
  • 1000Mbps Dual Fiber Media Converter ZJ-GS-03

    1000 Mbps Dual Fiber Media Converter ZJ-GS-03

    10/100 / 1000M Fiber Media Converter konverterer 1000BASE-FX fiber til 1000Base-TX kobbermedier eller omvendt. Giv en nem og økonomisk løsning til at opgradere et kobberbaseret netværk til fiberoptisk for at udvide signalets rækkevidde. Mediekonverter overførselsafstand op til 120 km. Plug-and-play design, let at installere. Det kan bruges som enkeltstående eller monteret i 2U 14 slot medieomformer chassis med central strømforsyning. Funktioner • 10/100 / 1000M Media Converter, Single Mode Dual Fiber • Halv eller ...
  • 2U 16 Slots Rack Mount Chassis

    2U 16 slot Rackmonteret chassis

    2U 16 Chassis Chassis kan rumme en kombination af op til 16 stykker videomoduler og video / datamoduler. AC110 / 220V Switch Mode Power Supply (SMPS) -design er anvendt til at gøre modularbejdet uafhængigt muligt uden interferens fra en strømafbrydelse og andre modulers svigt i kabinettet. Høj pålidelighed og stabilitet for hvert modul opnås. Funktioner • 2U 16 slots chassis til mediekonverter • Ved at vedtage dobbelt strømforsyning vil det forbedre pålideligheden af ​​...
  • 2U 14 Slots Rack Mount Chassis

    2U 14 slot Rackmonteret chassis

    2U 14 Slots-chassis kan rumme 14 sæt 10 / 100M eller 10/100 / 1000M enkeltstående mediekonvertere. AC110 / 220V Switch Mode Power Supply (SMPS) design er anvendt til at muliggøre modularbejdet uafhængigt muligt uden interferens fra en strømafbrydelse og andre modulers svigt i kabinettet. Høj pålidelighed og stabilitet for hvert modul opnås. Funktioner • 2U 14 slots chassis til mediekonverter • Ved at vedtage dobbelt strømforsyning, vil det forbedre pålideligheden af ​​racket • Sup ...