2 porte Ethernet til Fiber Media Converter ZJ-100102-25

2 porte Ethernet til Fiber Media Converter ZJ-100102-25

Kort beskrivelse:


Produktdetaljer

Produktetiketter

10 / 100M Fiber Media Converter konverterer 100BASE-FX fiber til 100Base-TX kobbermedier eller omvendt. Giv en nem og økonomisk løsning til at opgradere et kobberbaseret netværk til fiberoptisk for at udvide signalets rækkevidde. Mediekonverter overførselsafstand op til 120 km. Plug-and-play design, let at installere. Det kan bruges som enkeltstående eller monteret i 2U 14 slot medieomformer chassis med central strømforsyning.

Specifikation

• 10 / 100M 2-port Ethernet til Fiber Media Converter

• Halv eller fuld duplex automatisk forhandling

• 10/100 Mbps automatisk forhandling for kobberport

• Auto MDI / MDI-X til kobberport

• Overholder IEEE 802.3u, IEEE 802.3X, IEEE 802.3

• Support Link Fault Pass Through-funktion

• Plug-and-play installation

• Forlæng netværksafstanden op til 100 km

• SC / FC / ST fiberport valgfri, WDM

• Kan bygges i 2U 14-medieomformer-chassis

Specifikation

  produktnavn  10 / 100M 2-port Ethernet til Fiber Media Converter (Single Fiber Dual Fiber)
  Produktmodel  ZJ-100102-25
  Overensstemmende standarder  IEEE802.3 / u / z / ab, 10Base-T, 100Base-TX 1000Base-TX
  Interface  RJ-45: 2 × 10 / 100Base-TX Fiber: 1 × 10 / 100Base-FX (ST / SC / FC-stik)
  Netværksmedier  10BASE-T: Cat3,4,5 UTP (≤100 meter) 100BASE-TX: Cat5 eller senere UTP (≤100 meter) 1000BASE-TX: Cat6 eller senere UTP (≤100 meter)
  Fibermedier  Multi-mode: 2KMEnkel-mode: 25/40/60 / 80KM
 Optisk kabel  UTP: kat.5 / kat.6Maks. Afstand 100 mFiber (enkelt tilstand): 8 / 125,8,7 / 125,9 / 125,10 / 125
  Flow Control  Fuld-duplexIEEE802.3x Flow Control Halv-duplex modtryksflowregulering
 Transmissionsafstand  Enkelt tilstand 20-100 km
  Strøm  DC5V1A
  Forbrug  <5w
  Arbejdsmiljø  Arbejdstemperatur: -3060 ℃; Opbevaringstemperatur: -3575 ℃Relativ fugtighed: 5% ~ 95% (ingen kondens)
   Skal  Jern
  Pakke liste  Media Converter × 1 stk / par Strømadapter × 1 stk / par Brugervejledning × 1 stk

Kvalitetscertifikat × 1 stk

Garantikort × 1 stk

  MTBF  300.000 timer
  Vægt og størrelse  Produktvægt: 0,7 kg Produktstørrelse (L × B × H): 11 cm × 7 cm × 2,5 cm
  Garanti  3 år

  • Tidligere:
  • Næste:

  • Skriv din besked her og send den til os