1000M mediekonverter

  • 100Mbps Single Fiber Media Converter ZJ-3100AB

    100 Mbps Single Fiber Media Converter ZJ-3100AB

    10 / 100M Fiber Media Converter konverterer 100BASE-FX fiber til 100Base-TX kobbermedier eller omvendt. Giv en nem og økonomisk løsning til at opgradere et kobberbaseret netværk til fiberoptisk for at udvide signalets rækkevidde. Mediekonverter overførselsafstand op til 120 km. Plug-and-play design, let at installere. Det kan bruges som enkeltstående eller monteret i 2U 14 slot medieomformer chassis med central strømforsyning. Funktioner • 1 Port 10 / 100M Media Converter, Single Mode Single Fiber • Halv eller fuld ...
  • 100Mbps Dual Fiber Media Converter  ZJ-1100S-25

    100 Mbps Dual Fiber Media Converter ZJ-1100S-25

    10 / 100M Fiber Media Converter konverterer 100BASE-FX fiber til 100Base-TX kobbermedier eller omvendt. Giv en nem og økonomisk løsning til at opgradere et kobberbaseret netværk til fiberoptisk for at udvide signalets rækkevidde. Mediekonverter overførselsafstand op til 120 km. Plug-and-play design, let at installere. Det kan bruges som enkeltstående eller monteret i 2U 14 slot medieomformer chassis med central strømforsyning. Funktioner • 1 Port 10 / 100M Media Converter, Single Mode Dual Fiber • Halv eller fuld ...